14. Ainaži-Valmiera-Smiltene

Vidzeme
128 km

Reģionālais maršruts nr.14 savieno Smilteni un Ainažus. Maršruts ved pa seno šaursliežu dzelzceļa līniju “Smiltene-Valmiera-Ainaži” - caur laukiem, mežiem, un pa īpaši izveidotiem tiltiņiem pāri upītēm.

About route

Reģionālais maršruts nr.14 savieno Smilteni un Ainažus. Maršruts ved pa seno šaursliežu dzelzceļa līniju “Smiltene-Valmiera-Ainaži” - caur laukiem, mežiem, un pa īpaši izveidotiem tiltiņiem pāri upītēm. Vietām maršruts ved pa asfalta vai grants ceļiem, kas izveidoti kā maršruta savienojošie posmi, no Biksējas līdz Valmierai, maršruts ir novirzīts no vecā dzelzceļa. Zaļā Dzelzceļa posmi un to savienojumi dabā ir marķēti.  Valmierā tās ir zilas "Green Railways" velomaršruta norādes zīmes, savukārt pārējā teritorijā maršrutu iespējams turpināt, vadoties pēc velo norāžu zīmēm ar numuru 14. Maršrutā uzstādīti informatīvie stendi, lai iepazīstinātu ar dzelzceļa vēsturi un objektiem, kas atrodas netālu no maršruta.

Download GPX

Length and type

128 km
Linear

Grūtības pakāpe

25% asfalts, 49% grants un zemesceļi, 26% takas un citi ceļi

Progress of the route

Smiltene - Biksēja - Trikāta - Brenguļi - Valmiera - Kocēni - Dikļi - Pāle - Ainaži

Road surface

25% asfalts, 49% grants un zemesceļi, 26% takas un citi ceļi

Recommended time

aprīlis - oktobris

Marķējums

Zilas velomaršruta zīmes ar numuru 14, zilas velomaršruta zīmes ar Green Railways un zaļas Green Railways zīmes ar numuru 14