Vidzeme

Maršruti Vidzemē

Maršruts savieno EuroVelo-13 Carnikavā un Nacionālo maršrutu nr.7 Raganā, tādā veidā radot lielisku un ērtu savienojumu starp Rīgu un Gaujas Nacionālo parku.

Skatīt maršrutu

10. Carnikava-Ādaži-Ragana

39 km

Reģionālās nozīmes velomaršruts “Lejasdaugava - Ogres upes ieleja” (Nr. 12). Velomaršruts Nr.12 sākas Stopiņu novadā Dreiliņos, izbraucot no
Rīgas pa autoceļu P4, un vijas cauri Stopiņu, Salaspils, Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem, noslēdzas Ērgļu novadā.

Skatīt maršrutu

12. Lejasdaugava – Ogres upes ieleja

190 km

Reģionālais maršruts nr.14 savieno Smilteni un Ainažus. Maršruts ved pa seno šaursliežu dzelzceļa līniju “Smiltene-Valmiera-Ainaži” - caur laukiem, mežiem, un pa īpaši izveidotiem tiltiņiem pāri upītēm.

Skatīt maršrutu

14. Ainaži-Valmiera-Smiltene

128 km

Reģionālās nozīmes velomaršruts Nr. 15 ir daļa no maršruta “Green ways Riga – PSKOV”, ved caur gleznainām ainavām un mežiem pa vēsturiskajām dzelzsceļa līnijām.

Skatīt maršrutu

15. Viļaka – Rīga

270 km

Maršruts ietver četru novadu - Līgatnes, Amatas, Ogres un Skrīveru, aizraujošākos un nozīmīgākos apskates objektus. To daudzveidība aizvedīs garšu pasaulē, izvedīs cauri vēstures takām, iepazīstinās ar uzņēmīgiem cilvēkiem un liks atvilkt elpu no pilsētas trokšņiem, esot dabā.

Skatīt maršrutu

16. No Gaujas līdz Daugavai

72 km

Velomaršruts no Ainažiem pa asfaltētu, līdzenu ceļa posmu vijas cauri Salacas ielejas dabas parkam, sekojot Salacas līkumotajam tecējumam uz Staiceli. Ceļš no Alojas uz Burtniekiem ir līdzens, galvenais maršruts ar asfalta segumu, braukt ir viegli.

Skatīt maršrutu

17. Ainaži – Aloja – Matīši – Burtnieki – Rūjiena – Karksi Nuija (EST)

127 km