Latvijas Velo karte

Vidzemes Tūrisma asociācija kā vadošais partneris Lauku atbalsta dienesta atbalstītajā projektā „Latvijas marķēto velo maršrutu un Zaļo ceļu karte”.

Mūsu mērķis

Projekta galvenais mērķis ir apkopot visus Latvijas velo maršrutus un “Zaļos ceļus” (bij. dzelzceļa līnijas, kas piemērotas velobraucējiem un kājāmgājējiem), kas ir marķēti pēc vienotās velonumerācijas, vienā – velosipēdistiem, tūristiem un citiem aktīvās atpūtas cienītājiem draudzīgā maršrutu kartē.

Par projektu

Vienotajā drukātajā kartē tiks iekļauti interesantākie apskates objekti, Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma vietas, kulinārā tūrisma objekti kā arī naktsmītnes, kas atrodas uz vai arī netālu no marķētā maršruta. Projekta finansējums ir neatverams atbalsts, lai izdotu ērti lietojamu maršruta karti, kā arī ievietot kartes informāciju internetā, un izvērst vērienīgu mārketinga kampaņu maršrutu popularizēšanai Baltijas valstu un Eiropas tūrisma tiešo patērētāju tirgos.

Mūsu sniegums Latvijai un Eiropai

Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA) jau vairākus gadus strādā pie velo maršrutu attīstības veicināšanas Latvijā, pieškirot marķēto velo maršrutu numerāciju Latvijā, kā arī ir Eiropas zaļo ceļu asociācijas biedrs un realizē projektus zaļo ceļu izbūvei un attīstīšanai Latvijā un Igaunijā.

Tāpat esam aktīvi strādājuši, lai velomaršruts EiroVelo 13 jau 2. reizi tiktu sertificēts kā Eiropas Padomes oficiālais kultūras ceļš.

No vairāk nekā 150 Latvijas velomaršrutiem, Latvijas drukātajā velokartē atzīmēti Greenways jeb "zaļie ceļi", EuroVelo maršruti, valsts un reģionālie maršruti, kā arī izcelti 14 vietējie velomaršruti.

Drukātās velo kartes pieejamas tūrisma informācijas centros, kā arī tiek izplatītas tūrisma izstādēs un pasākumos

Skatīt PDF kartes