Noderīgi

Velosipēds ir lieliska izvēle, lai iepazītu Latviju, lai pēc iespējas pilnīgāk iepazītu Latvijas dabu un kultūru.

Piemērotākais laiks velobraukšanai Latvijā ir no maija līdz oktobrim.

Maršruti lauku apvidos ved pa skaistiem, maziem lauku, meža vai grants ceļiem, kuru kvalitāte ir dažāda un atkarīga no ceļu uzturēšanas intensitātes un dabas apstākļiem.

Lielākajās pilsētās ir droši veloceliņi, bet ārpus tām velosipēdistiem ir jādala ceļš ar citiem satiksmes dalībniekiem, īpaši EuroVelo maršrutos.

Kartē iekļautie maršruti ir marķēti.

Latvijā ir vilcienu vagoni, kuri aprīkoti ar velo turētājiem, apzīmēti ar uzlīmi pie durvīm. Velosipēdu pārvadāšanai jāiegādājas bagāžas biļete.

Velo noma un remonts pieejams lielākajās pilsētās un apdzīvotās vietās. Arī vairāki atpūtas mājas un kempingi piedāvā
iznomāt velosipēdus.

Ceļojot, noteikti iegriezieties vietējos tūrisma informācijas centros!

Ceļojot, noteikti iegriezieties vietējos tūrisma informācijas centros! Šajos centros ir pieejamas detalizētas reģionu kartes, izsmeļoša informācija par vietējiem apskates objektiem, dažādiem pakalpojumiem, ēdināšanas un izmitināšanas vietām.

Rīga

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir ne vien Latvijas, bet arī visas Baltijas pērle

Katrs gadsimts Rīgas vaibstos atstājis pēdas. To var manīt arhitektūrā – Vecrīgā un pilsētas centrā. Kultūras mantojums harmoniski līdzpastāv mūsdienu straujajam tempam.

Rīgas vēsturiskais centrs ir izcilākā jūgenstila ēku kolekcija Eiropā, tas 1997.gadā iekļauts Pasaules mantojuma sarakstā. Kā arī Rīga ir daļa no Eiropas Kultūras Jūgendstila ceļa programmas.