17. Ainaži – Aloja – Matīši – Burtnieki – Rūjiena – Karksi Nuija (EST)

Vidzeme
127 km

Velomaršruts no Ainažiem pa asfaltētu, līdzenu ceļa posmu vijas cauri Salacas ielejas dabas parkam, sekojot Salacas līkumotajam tecējumam uz Staiceli. Ceļš no Alojas uz Burtniekiem ir līdzens, galvenais maršruts ar asfalta segumu, braukt ir viegli.

Par maršrutu

Velomaršruts no Ainažiem pa asfaltētu, līdzenu ceļa posmu vijas cauri Salacas ielejas dabas parkam, sekojot Salacas līkumotajam tecējumam uz Staiceli. Ceļš no Alojas uz Burtniekiem ir līdzens, galvenais maršruts ar asfalta segumu, braukt ir viegli. Izbraucot no Alojas, pāri tiltam jāšķērso kādreizējā dzelzceļa līnija Rīga – Limbaži –Rūjiena. Velomaršruta posms gar Burtnieka ezeru ir ļoti ainavisks ar Ziemeļvidzemei raksturīgām viensētām un zirgu ganībām. Ceļā ap ezeru asfaltēti posmi mijas ar smilšainu zemes ceļu. Rūjienas apkārtnē, iepriekš saskaņojot, iespējams apmeklēt dažādas lauku saimniecības, kur var gan iepazīties ar dažādiem arodiem, gan pamieloties ar lauku labumiem.

Lejupielādēt GPX

Garums un tips

127 km
Lineārs

Maršruta gaita

Ainažu ziemeļu mols - Sarkanās klintis pie Salacas - Staicele, lībiešu muzejs “Pivalind” - Burtnieku ezers - kaņepju labumu meistari zemnieku saimniecībā “Adzelvieši” - Rūjiena un saldējuma ražotne - Ķoņu dzirnavas

Ceļa segums

Asfalts, smilšaini zemes ceļi

Ieteicamais laiks

aprīlis-oktobris