35. Daugavas loki

Latgale
128 km

Maršruts Nr.35 ir izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles ar baznīcām, pilīm un cietokšņiem, gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē, izbraucot gan pa labo, gan kreiso Daugavas krastu dabas parka Daugavas loki teritorijā, kas ir iekļauts Latvijas nacionālajā UNESCO sarakstā, un pretendē uz iekļaušanu pasaules UNESCO sarakstā.

Par maršrutu

Maršruts Nr.35 ir izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles ar baznīcām, pilīm un cietokšņiem, gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē, izbraucot gan pa labo, gan kreiso Daugavas krastu dabas parka Daugavas loki teritorijā, kas ir iekļauts Latvijas nacionālajā UNESCO sarakstā, un pretendē uz iekļaušanu pasaules UNESCO sarakstā. Maršruta gaitā būs iespēja redzēt divsimt gadu veco Daugavpils cietoksni, Dinaburgas pilsdrupas, ģeomorfoloģisko dabas pieminekli Daugavas vārti, kas atrodas starp augstajām Slutišķu un Ververu kraujām (pie tām ir ierīkotas atpūtas vietas), Slutišķu vecticībnieku ciemu, uzkāpt trīs skatu torņos (Vasargelišķu, Priedaines un Lazdukalna), grāfu Plāteru pili Krāslavā, vairākus muzejus. Vairākās vietās maršruta gaitā ir viesu mājas, kempingi – gan Daugavpilī, Krāslavā, gan ārpus pilsētas Daugavpils un Krāslavas novados. Abos Daugavas krastos ir piedāvājumi dažādot braucienu ar zirgu izjādēm un nobraucieniem ar laivām un plostiem. Kopējais maršruta garums ir 122.8 km.

Lejupielādēt GPX

Garums un tips

128 km
Apļveida

Maršruta gaita

Maršruts ir apļveida, tāpēc, to var sākt un beigt jebkurā punktā. Daugavpils - Naujene - Slutišķi - Krāslava - Lielborne - Lazdukalns - Elerne - Daugavpils

Sākuma punkts, beigu punkts

Sākums: 55.9007, 27.1611

Maršruts ir apļveida, tādēļ to var sākt/beigt jebkurā punktā.

Beigas: 55.9007, 27.1611

Maršruts ir apļveida, tādēļ to var sākt/beigt jebkurā punktā.

Ceļa segums

Ceļa segums Daugavpilī asfalts pa pilsētas galvenajām maģistrālēm 3 km, bruģēti veloceliņi un ielas ar mazu transporta intensitāti 12km, Krāslava – 3 km pa asfaltētu centrālo ielu, ārpus pilsētām – ~25 km asfaltēts ceļš ar vidēju autotransporta intensitāti, ~20 km lauku ceļi bez seguma un takas, pārējais posms – grants ceļi ar mazu autotransporta intensitāti. Uzmanība jāpievērš tam, ka grants seguma ceļu kvalitāte ir mainīga atkarībā no laika apstākļiem un ceļu uzturēšanas intensitātes.

Ieteicamais laiks

aprīlis - oktobris

Marķējums

Šis maršruts marķēts ar zilām ceļa zīmēm nr.35, kuras izvietotas krustojumos, kā arī pagriezienos. Maršrutā tāpat ir iekļauti informatīvie stendi, kā arī kartes ar maršrutiem.