37. Latgales zelta vidusceļš

Latgale
173 km

Maršruts "Latgales zelta vidusceļš" ietver sevī piecus novadus, ved gar 11 ezeriem, kā arī iekļauj sevī divas lielākās upes - Daugavu un Dubnu.

Par maršrutu

Maršruts "Latgales zelta vidusceļš" ietver sevī piecus novadus, ved gar 11 ezeriem, kā arī iekļauj sevī divas lielākās upes - Daugavu un Dubnu. Tas iepazīstina ar pilsētu, kur sākas Latgale - Līvāniem un aizved līdz pat Latvijas "garīgās maizes" vietai - Aglonai. Pa ceļam izbraucot Preiļiem - pilsētai ar lielāko (pilsētvidē) ainavu parku Latvijā! Ainaviski un enerģētiski daudzveidīgs maršruts. Maršruta gaitā ir iespēja izbaudīt arī to, ko nesaredz acis, bet sajūt sirds – enerģētikos stādījumus un svētbirzis Līvānu novadā, Aglonas bazilikas īpašo auru un Rušona ezera Upursalas mistēriju, dažādu zāļu tēju lasīšanu pļavās un iespēju gan fiziski, gan enerģētiski attīrīties Turku pirts ciemā, kura piedāvājumā ir gan baltā, gan melnā (dūmu) pirts pirtnieka vai pirtnieces pavadībā. Šķērsot romantisko, trosēs iekārtos gājēju tiltiņus Starēs, kurš savieno abus Dubnas krastus un pat pārnakšņot īstā muižā ar autentisku auru - Arendoles muižā. 

Lejupielādēt GPX

Garums un tips

173 km
Apļveida

Maršruta gaita

Maršruts ir apļveida, tādēļ to var sākt/beigt jebkurā punktā

Ceļa segums

Asfalta segums ar mazu transporta intensitāti ~38km, asfaltēts ceļš ar vidēju autotransporta intensitāti ~65km, grants ceļi ar mazu autotransporta intensitāti ~50km, bruģēti veloceliņi 3km, pārējais posms- lauku ceļi bez seguma un takas.

Ieteicamais laiks

aprīlis-oktobris

Marķējums

Pašreiz notiek darbs pie saskaņošanas, zīmju iegādes un uzstādīšanas (plānota 2021.g.)