55. Mežataka ar velo Kurzemē

Kurzeme
290 km

Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts Baltijas valstīs, kas Kurzemē ar nelielām mašruta korekcijām ir piemērots arī veikšanai ar velosipēdu. 

Par maršrutu

Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts Baltijas valstīs, kas Kurzemē ar nelielām mašruta korekcijām ir piemērots arī veikšanai ar velosipēdu.  Tas sākas Bigauņciemā, līdz kuram no Rīgas var nokļūt galvenokārt braucot pa Rīgas un Jūrmalas veloceliņiem. No Bigauņciema līdz Latvijas/Lietuvas robežai pie Gramzdas  290 km garumā maršruts virzās pa ainaviskiem lauku un mežu ceļiem ar zemu satiksmes intensitāti, izved caur maziem ciematiem un mazpilsētām Kurzemē, kā arī šķerso vairākas dabas teritorijas - Ķemeru Nacionālo parku, Abavas senleju, Riežupes dabas parku, Ventas upes un Ruņupes ieleju.  Tukuma apkārtnes bagātība ir tās pilis, kas pieejamas apskatei. Starp Kandavu un Sabili velobraucējus priecēs plašas panorāmas ainavas, vietumis ar vīnogu laukiem. Starp Sabili un Kuldīgu Mežtaka pārsvarā virzās pa neapdzīvotu mežainu apvidu. Sākot no Rendas , Kuldīgas apkārtnē maršruta “odziņa” ir Kuldīgas vecpilsētas šarms ar 16.-17.gs. apbūvi, Eiropā platākais ūdenskritums un 19. gs. sarkano ķieģeļu tilts pār Ventas upi. Dienvidkurzemē Mežtaka šķērso Rietumkursas augstieni, ko caurvij mazu upīšu dziļās gravas. Šis ir mežiem vismazāk klātais Mežtakas posms.
Šis maršruts ir marķēts ar uzlīmēm uz ceļa zīmēm un uz citiem urbāniem objektiem pilsētās ar Mežtakas logo un krāsas marķējumu uz kokiem mežā - balts, oranžs, balts. Vietās, kur velo maršruts nesakrīt (Ķemeros, Tukumā, Kandavā, Sabilē, Rendā, Kuldīgā) ar kājāmgājēju maršrutu ir jāseko GPX norādēm viedierīcē, jo velo maršruta alternatīva nav marķēta. No Priekules, izmantojot bij. dzelzceļa līniju, iespējams savienojums ar Liepāju. No maršruta galapunkta (starts vai finisš) Bigauņciemā var ērti nokļūt līdz Rīgai, braucot galvenokārt pa veloceliņiem varu Jūrmalu, vai arī līdz tuvākajai dzelzceļ stacijai Ķemeri vai Sloka. 

Lejupielādēt GPX

Garums un tips

290 km
Lineārs

Maršruta gaita

Bigauņciems - Ķemeri - Zaļā kāpa - Jāņukrogs- Milzkalne - Tukums - Jaunmokas - Pūre - Kandava - Sabile - Renda - Kuldīga - Snēpele - Kazdanga - Aizpute - Kalvene - Priekule - Gramzda - Latvijas/Lietuvas robeža

Sākuma punkts, beigu punkts

Sākums: 56.9843, 23.5403

Bigauņciems, P128 un Ķemeru vecā ceļa krustojums

Beigas: 56.2959, 21.5389

Latvijas/Lietuvas robeža, tilts pāri Apšes upei

Ceļa segums

Atsevišķi asfalta posmi un grants ceļi, mazi lauku ceļi, meža takas

Ieteicamais laiks

aprīlis - oktobris

Marķējums

Maršruts kā kājāmgājiem ir marķēts ar uzlīmēm uz ceļa zīmēm un uz citiem urbāniem objektiem pilsētās ar Mežtakas logo un krāsas marķējumu uz kokiem mežā, lauku apvidos - balts, oranžs, balts. Vietās, kur velo maršruts nesakrīt (Ķemeros, Tukumā, Kandavā, Sabilē, Rendā, Kuldīgā) ar kājāmgājēju maršrutu ir jāseko GPX norādēm viedierīcē, jo velo maršruta alternatīva nav marķēta.