403. Daugavas ieleja

Zemgale
40 km

Visas pilsētas savienotas arī ar dzelzceļa līniju, līdz ar to dzelzceļa satiksme ir ērti izmantojama maršruta plānošanā un šī reģiona apceļošanā ar velosipēdu.

Par maršrutu

Izcils maršruts Daugavas ielejas dabas parkā un trīs pilsētu, precīzāk, novadu pie Daugavas – Skrīveru, Aizkraukles un Kokneses – iepazīšanai. Visas pilsētas savienotas arī ar dzelzceļa līniju, līdz ar to dzelzceļa satiksme ir ērti izmantojama maršruta plānošanā un šī reģiona apceļošanā ar velosipēdu. Posmā no Skrīveriem līdz Aizkrauklei var baudīt Daugavas ielejas ainavas, veicot arī stāvus nobraucienus augšup un lejup līdz Daugavai, gar kuru iet maršruta vairāki posmi. Maršrutu var dažādot, līdz tā galapunktam Koknesei nokļūstot ar laivas palīdzību pāri Pērsei no Bilstiņiem līdz Kokneses pilsdrupām. Maršruts noslēdzas Likteņdārzā, uz kuru ved dabiski iestaigāta ainaviska dabas taka ar koka tiltiņiem pāri gravām.

Lejupielādēt GPX

Garums un tips

40 km
Lineārs

Maršruta gaita

Skrīveri – Klidziņa – Daugavas ieleja – LLU Zemkopības institūts – Aizkraukles pilskalns – Aizkraukle – Bilstiņi – Koknese –Likteņdārzs

Ceļa segums

Ceļa segums: 90% lauku un grants ceļš, 10% asfaltētu pilsētas ielu